Az Észak Amerikai Nemzetközi Autókiállítás Detroitben sokat vesztett csillogásából a világ gazdasági helyzete miatt, minthogy több nagynevű cég küzd a költségcsökkentéssel és a felszínen maradással. Azonban a Kínai autógyártók is lehetőséget kaptak, hogy bemutathassák termékeiket és terveiket a U.S. Piacra.
Vezető Kínai autómárkák, mint a BYD és a Brilliance is kiállítják autóikat a Cobo Center főcsarnokában, mivel több vezető nemzetközi cég, mint a Nissan, Suzuki Motor, Ferrari SpA, Land Rover, Rolls-Royce és a Porsche nem vesznek részt a kiállításon.
"Mi természetesen örömmel fogadjuk a lehetőséget, hogy autóinkat kiállíthatjuk az autós világ fővárosában. Azt várjuk a Kínai gyártóktól, hogy hozzák vissza a kicsit fényét vesztett kiállítás ragyogását," mondta He Guohua, a Shenyang székhelyű Brilliance Auto elnök vezérigazgatója. A Brilliance Auto négy modellt hozott a kiállításra.

A Detroiti autókiállításon
A Shenzhen székhelyű BYD Auto (BYD kezdőbetűi a Build Your Dreams rövidítése, azaz Építsd az Álmod), a milliárdos befektető Warren Buffet támogatásával, öt modellt hozott a hybrid és elektromos autóik közül, és a General Motors boksza mellett kapott helyet. A GM 2010-re tervezi a tömeg gyártásra tervezett Chevrolet Volt elektromos autóját indítani.
"Mi biztosak vagyunk abban, hogy 2011-ben elkezdjük az elektromos autóink US piacra való exportját." mondta Li Zhuhang, a BYD Auto kereskedelmi export részlegének igazgatója.
"2011-re a mi elektromos autónk már egy bizonyított és érett termék lesz a Kínai piacon való három éves jelenlét után, mialatt a Volt még csak egy éves lesz."

A Detroiti autókiállításon
Li azt is bejelentette, hogy BYD egy iroda nyitását is tervezi Kaliforniában és ebbe az államba érkeznek majd először az elektromos autók 2011-ben.
BYD 1999-ben már alapított egy Amerikai ágat Chicagoban ahol a legtöbb alkalmazott US állampolgár.
"Néhányan az Amerikai ágazatban dolgozók közül már a BYD elektromos autó piacindításának módozatain dolgoznak. Egy elosztó hálózat kiépítésén dolgoznak" mondta Li.
Marc Boiler a Holland székhelyű HS Publicity-től, a zeroauto.nl website működtetőjétől elmondta, hogy őt rendkívüli módon érdekli a BYD és a hybrid, elektromos autójuk.
"Mi a BYD-tól várjuk, hogy első elektromos autó legyen az országunkban 2011-ben. Az exportőr az Autobinck lesz, Közép-Európa vezető autó nagykereskedője" mondta Boiler.
"Úgyhogy én megyek, többet akarok tudni a BYD-ről" mondta.
forrás:China Daily
MCOnet - GY-KE
Kína online - www.kinaon.com
Szóljon hozzá a Kína fórumon!