Bajban ismerszik meg, ki az igaz barát - Kína az

Ezzel nyitotta előadását Dr. Feketéné, Dr. Fényi Ágnes az I. Magyar-Kínai (ÚJ) Befektetői, Egészségügyi és Életmód Konferencián. A Nemzetgazdasági Minisztérium főtanácsadója a 2010 utáni évekre utalt, mikor a hazai gazdaság egyetlen célja a válságból való kilábalás volt - ám ebben számíthatott Kína segítségére.
Fényi Ágnes kiemelte: nem véletlen, hogy a magyar egészségipar vonzó a külföldi befektetők előtt, hiszen már a szocialista időszakba jelentős cégek alakultak ezen a területen. A főtanácsadó asszony a Richter Gedeon, a Chinoin és a Medicor példáját hozta. Erre a tudásbázisra épülhet a magyar-kínai együttműködés az egészségiparban, elsősorban a gyógyszeriparban, mely hazánkban jelentős, 8%-os részarányt képvisel ezen a területen. Az együttműködés kiterjedhet az orsvosieszköz-gyártásra, az orvosi informatikára vagy a biotechnológiára is, melyben Magyarország igen jó nevet vívott ki magának nemzetközi szinten is.
Dr. Feketéné, Dr. Fényi Ágnes, Nemzetgazdasági Minisztérium, főtanácsadójának előadása az I. Magyar-Kínai (ÚJ) Befektetői, Egészségügyi és Életmód Konferencián
Fényi Ágnes emlékeztetett: az AIIB (Ázsiai Infrastrukturális Beruházási Bank) 24 országgal kötött 100 milliárd dolláros együttműködést. Az Új Selyemút Gazdasági Övezet mögött azonban nem csak ez az összeg, de Kína négyezer milliárdos devizatartaléka is ott áll - jelezte a főtanácsadó asszony.
MCOnet